هدف تحریم‌ها بیکار شدن کارگران ایرانی است

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: رئیس انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به تحریم های سنگین و همه جانبه امریکا، از وضعیت بد صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن در این روزها خبر داد.

به گزارش خبرنگار «اتوپارت پرس»، مرتضی مرتضوی در ابن باره تاکید کرد:« امسال سال حمایت از تولید ملی و اشتغال نامگذاری شد اما در بخش قطعه سازان حمایتی از طرف دولت وجود ندارد. ترامپ تحریم ها را روی بخش  های کارگری متمرکز کرده است. قبل از  آغاز تحریم ها فشار همه جانبه روی بخش صنعت خودرو که بیشترین کار گر در آن مشغول به کار هستند آغاز شد. هدف هم تعطیل کردن کارخانه ها و بیکار شدن صدها هزار کارگری است که در این بخش مشغول به کار هستند.»

وی همچنین افزود: «بر اساس آمار 600 هزار نفر در بخش تولید قطعات مشغول به کار هستند اما به جرات می گویم به صورت مستقیم و غیر مستقیم بالغ بر یک میلیون و  500 هزار نفر در این بخش مشغول هستند. حالا که دشمن روی این بخش حساس دست گذاشته و می خواهد از این طریق به ما و امنیت کشور ضربه بزند.»

به گفته مرتضوی، دولت باید از این بخش حمایت کند. امروز باید همه اختلاف‌ها و دعواها را کنار بگذاریم و برای حفظ صنعت خودرو و قطعه‌سازی هرکاری که از دست مان بر می آید انجام دهیم تا تولید ملی و اشتغال بیش از این لطمه نخورد و از بین نرود.»

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2CJBjUt
کد خبر :30547
شنبه, 24 آذر 1397 18:23
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد