زنگ خطر بیکاری و تعطیلی قطعه‌سازان

بدون تعیین تکلیف قیمت خودرو این صنعت حذف می‌شود

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ایران ضمن تشریح وضعیت بحرانی صنعت قطعه اعلام کرد: «اولین اقدام، اصلاح قیمت ها است و دلایل و لزوم اتخاذ این تصمیم کاملا واضح و بدیهی است و تعلل در اعلام قیمت‌های جدید جای شگفتی دارد.»

مازیار بیگلو با اشاره به اینکه کماکان وضعیت بحرانی در صنعت قطعه کشور وجود دارد، گفت: «روزبه‌روز به خط قرمزی که لحاظ کرده بودیم نزدیک‌تر می‌شویم. البته می‌توان گفت که مدت زمان زیادی است از خط قرمز عبور کرده‌ایم اما به خط قرمز بیکاری و تعطیلی نزدیک‌تر می‌شویم.»

وی با بیان اینکه انتظار می‌رفت تابه‌حال موضوع قیمت‌گذاری تعیین تکلیف شود، اما اینطور نبوده است، اظهار کرد: «به این ترتیب قطعه‌سازان کماکان مشکل سابق را دارند و با زیان کامل در حال تولید هستند که این رویه قطعا معقول نیست و تولید به طور کامل در حال توقف است.»

بیگلو در ادامه افزود: «آقای نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان نیز هفته گذشته اعلام کرد که در صورت عدم تصمیم گیری در این مورد طی یکی، دو هفته آینده، باید با صنعت خودرو و قطعه کشور خداحافظی کرد.»

وی در خصوص علت تاخیر در اعلام قیمت‌های جدید از سوی ستاد تنظیم بازار، تصریح کرد: «دلیل این امر را باید از افرادی پرسید که هنوز اقدام نکرده‌اند. من دلیل این امر را نمی‌دانم ولی واقعا جای تعجب است که با وجود وضوح کامل یک سری بدیهیات مثل روند افزایش قیمت مواد اولیه و نیز روند افزایش قیمت مواد اولیه خارجی که منشا ارزی دارد، هنوز قیمت خودرو و قطعه اصلاح نشده است و فقط بحث‌های زمان‌بری که باعث اطاله وقت می‌شود در حال انجام است.»

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به اینکه بدیهی است باید این تصمیم‌گیری صورت گیرد، تاکید کرد: «روشن است که باید این اتفاق بیفتد و در این راستا جلسات مکرر نیز برگزار شده و مدارک لازم توسط خودروسازان و قطعه سازان ارائه شده است، اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده و گویا کسی باور ندارد که با گذشت هر روز، این صنعت چند ده میلیارد تومان در حال زیان دهی است.»

مازیار بیگلو با تاکید بر اینکه این شرایط باعث شده که تولید خودرو از نصف نیز کمتر شده و به 40 درصد ظرفیت برسد، خاطرنشان کرد: «متعاقبا قطعه‌سازان نیز همین وضعیت را دارند. به عنوان نمونه روز شنبه این هفته که به اصطلاح بین‌التعطیلین بود، در یک اتفاق بی سابقه، خودروسازان در 6 ماهه دوم سال یک بین‌التعطیلین را تعطیل کردند. به این ترتیب روز شنبه هیچ خودروسازی حتی یک خودرو تولید نکرد.»

به گفته وی، آسیب‌های وارده به کارفرمایان، باعث نابودی سرمایه کارفرمایی این شرکت‌ها است. کسانی که چند دهه در این کشور تولیدکننده و قطعه‌ساز بوده‌اند، به دلیل زیان انبوه و تجمعی به وجود آمده در حال از دست دادن تمام سرمایه خود هستند.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: زیان وارد شده به نابودی اشتغال است و اضافه شدن 400 هزار نفر به بیکاران جامعه منجر شده است. اما گویا برای کسی اهمیت ندارد.»

بیگلو در خصوص آخرین وضعیت مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان گفت: «طبق بررسی‌هایی که با خودروسازان داشته‌ایم جمع مطالبات قطعه‌سازان حدود 7 هزار میلیارد تومان است اما به دلیل عدم توان مالی خودروساز برای پرداخت، سررسیدها در حال افزایش است و خود این مساله تبدیل به یک معضل شده است. البته حتی اگر مطالبات پرداخت شود توفیر زیادی ندارد زیرا مبلغ پرداختی امروز، تنها برای خرید یک، سوم کالایی که در گذشته توان خریدش را داشتیم کفایت می‌کند.»

 

منبع: خبرخودرو

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RddurD
کد خبر :30464
ﺳﻪشنبه, 06 آذر 1397 13:58
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد