تولید محصولات پتروشیمی دو برابر مصرف داخل

برخی خودروها 90 درصد قطعاتشان تولید داخل است

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: «خودروسازان باید به تعهداتشان در برابر کسانی که قرارداد فروش قطعی خودرو دارند عمل کنند.»

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: «برخی خودروها تا 90 درصد قطعاتشان تولید داخل است و باید خودروسازان بر روی ساخت این خودروها تمرکز کنند.»

وی سهم خودرو از صنعت کشور را حدود 18 درصد اعلام کرد و ادامه داد: «قیمت گذاری جدید خودروها دو ماه پیش صورت گرفته و ابلاغ شده است اما اجرای آن نیازمند تمهیدات و مقدماتی است. بر اساس آخرین تصمیم، ستاد تنظیم بازار مأموریت قیمت گذاری برای خودروها را بر عهده گرفته است.»

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین افزود: «برای اجرای طرح ملی تولید، 30 هزار میلیارد تومان ابلاغ شده که تا کنون جذب نشده است . همکاری بانکها با تولید کنندگان خوب است اما به علت نیاز واحدهای تولیدی باید همکاری بیشتری وجود داشته باشد.»

رحمانی با بیان اینکه تولید محصولات پتروشیمی در کشور دو برابر مصرف داخلی است تاکید کرد: «درخواست محصولات پتروشیمی در شش ماه اول امسال 330 درصد افزایش یافته است که طبیعی نیست. ازجمله فرصت های تحریم این است که شناخت بیشتری از توانایی ها و ظرفیت های خود بدست می آوریم.»

وی ادامه داد: «به هنگام تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت قول دادیم تا در زمینه صادرات از صدور بخشنامه های پی در پی و جدید خودداری کنیم. همینطور سال گذشته سازمان حمایت از مصرف کنندگان سه میلیون و 600 هزار بازرسی انجام داد و در هفت ماهه امسال بیش از دو میلیون بازرسی صورت گرفته است.»

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اضافه کرد: «سامانه انبارها ایجاد شده و هم اکنون 530 هزار انبار در سراسر کشور در آن ثبت شده است.»

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2QyCdpY
کد خبر :20410
ﺳﻪشنبه, 22 آبان 1397 10:55
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد