کاهش مصرف سوخت با تایرهای نانویی

تایر نانویی در سه ماهه سوم سال 2019 عرضه می‌شود

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: تایرهای جدیدی به بازار عرضه شده‌اند که ضمن بالابردن کارایی سوخت، مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. در این تایرها به‌صورت میانگین، ۲۰ تا ۲۵ گرم گرافن استفاده شده‌است.

به گزارش اتوپارت پرس به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت گراتومیک (Gratomic) اعلام کرد که تایرهای جدیدی به بازار عرضه کرده که کارایی سوخت را بالا می‌برد. این تایرها موسوم به GUET حاوی گرافن بوده و در سه ماهه سوم سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد.

شلدون اینونتاش، مدیرعامل شرکت گراتومیک گفت: «استفاده از گرافن نه تنها موجب صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود بلکه می‌تواند خواص بهتر و عمر طولانی‌تر را برای تایر به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد که چشم‌انداز بازار برای محصول GUET روشن باشد و ما در سال 2019، استفاده از این بازار را آغاز خواهیم کرد.»

از نظر گراتومیک بازار تایر خودرو بازار بزرگی بوده به‌طوری که تا سال 2022 به رقم 2.5 بیلیون دلار خواهد رسید. این شرکت قصد دارد تا با استفاده از گرافن تایرهای GUET را ساخته و به این بازار نفوذ کند.

تاکنون، بازار جهانی تایر به دنبال استفاده از گرافن بوده است و این ماده در بخش‌های مختلف تایر نظیر تار و پود، دیواره‌ها و لایه ‌داخلی تایر استفاده شده که در نهایت موجب کاهش وزن تایر شده است.

با استفاده از گرافن، مقاومت چرخش تایر کاهش یافته و عملکرد آن نسبت به تایرهای معمولی بهبود یافته است. به‌صورت میانگین، 20 تا 25 گرم گرافن در هر تایر استفاده می‌شود. با این حال در این صنعت، سازگاری ویژگی‌ها و مقیاس پذیری عرضه عوامل محدود کننده بوده و تا به امروز بزرگترین محدودیت در تجارت گرافن بوده است.

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2G88Nwq
کد خبر :40705
چهارشنبه, 10 بهمن 1397 15:26
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد