افزایش قیمت‌ها نیز زیان قطعه‌سازان را جبران نخواهد کرد

تبعیض دولت در حمایت از خودروساز و قطعه‌ساز

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: رئیس هیات مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی شرایط تولید قطعه را بسیار نامطلوب خواند و اعلام کرد: «شرکت‌های قطعه‌ساز به صورت سقوط آزاد در حال تعدیل نیرو هستند و توان تامین مواد اولیه و نقدینگی و سرمایه در گردش را ندارند. این در حالی است که خودروسازان مطالبات گذشته را پرداخت نمی‌کنند.»

محمدمهدی شکور‌زاده با بیان اینکه بانک‌ها بابت وصول مطالبات فشار زیادی به قطعه‌سازان وارد می‌کنند، گفت: «پرداخت ما‌به‌التفاوت نرخ ارز فشار دیگری است که به قطعه‌سازان وارد می‌شود. این در حالی است که امکان گشایش اعتبارات و ثبت سفارشات وجود ندارد و عملا واردات قطعه متوقف شده است. با ادامه این روند خطوط تولید خودرو متوقف خواهد شد.»

وی با اشاره به اینکه قیمت فروش قطعه‌سازان در حالی ثابت مانده که با حجم بالایی از نیروی انسانی روبه‌رو هستند، تاکید کرد:‌ «به دلیل صرف هزینه‌های بالا برای آموزش نیروهای متخصص امکان تعدیل نیرو و جذب دوباره را ندارند لذا باید گفت واحدهای قطعه‌ساز با ضرر و زیان وحشتناکی روبه‌رو هستند.»

رئیس هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خراسان رضوی تعلل در اعلام قیمت‌ها را باعث متوقف شدن صنعت خودرو و قطعه‌سازی دانست و گفت: »قطعه‌سازان در تامین مواداولیه بخصوص مواداولیه وارداتی با مشکل مواجه هستند که باعث کاهش ظرفیت تولید شده همچنین قادر به تامین نقدینگی برای پرداخت هزینه‌های واحدهای تولیدی نبوده و در حال تعدیل نیرو هستند.»

به اعتقاد وی با توجه به اینکه شرکای اصلی خودروسازان ارگان‌های دولتی و نیمه دولتی هستند و سهام آنها قابلیت حمایت دولت را دارد، چنانچه دچار ضرر و زیان شوند دولت جبران خواهد کرد اما قطعه‌سازان از چنین حمایتی برخوردار نیستند.

شکورزاده با اشاره به اینکه اصلاح قیمت‌ها زیان قطعه‌سازان را جبران نخواهد کرد، افزود: «زیرا هزینه‌های سنگین بانکی بر دوش آنها است لذا دولت باید با بخشودگی جرایم دیرکرد زیان قطعه‌سازان را جبران کند. زیرا در حال حاضر قطعه‌سازان بیش از سرمایه خود در حال ضرر و زیان هستند و در واقع باید گفت قطعه‌سازان ورشکسته هستند.»

وی با تاکید براینکه زیان قطعه‌سازان با استمهال مسائل بانکی جبران خواهد شد خاطرنشان کرد: «قطعه‌سازان هرچه منابع مالی به دست می‌آورند باید برای پرداخت هزینه‌های بانکی استفاده کنند. در حالی که عدم اتخاذ تصمیمات مهم در زمان‌های طلایی باعث فلج شدن صنایع شده است.»

به گفته وی، در حال حاضرثبت سفارش به صورت قطره چکانی و در بازه 15 روزه صورت می‌پذیرد و با وجود دریافت مبالغ از قطعه‌سازان، بانک مرکزی ارزی تخصیص نمی‌دهد و یا اگر ارز تخصیص داده شود، دسترسی قطعه‌سازان به ارز آسان نیست و صرافی‌ها در بهترین حالت در قبال دریافت مبلغی بیشتر حاضر به پرداخت ارز نیمایی هستند.

محمدمهدی شکورزاده در پایان تاکید کرد: «چنانچه دولت و تصمیم‌گیران کلان مملکتی به داد قطعه‌سازان نرسند، قطعا ضرر و زیان جبران ناپذیری از لحاظ اشتغال و گردش چرخ‌های صنایع کشور رخ خواهد داد و هزینه بالایی نیز برای دولت به همراه خواهد داشت. زیرا خودروسازان حجم بالایی خودرو پیش فروش کرده‌اند که با ادامه این روند قطعا توان انجام تعهدات خود را نخواهند داشت و باید جریمه بالایی بابت آن پرداخت کنند که این منجر به سلب اعتماد مردم نیز خواهد شد.»

 

منبع: خبرخودرو

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RMm3di
کد خبر :30528
دوشنبه, 19 آذر 1397 13:48
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد