اجازه ترخیص نسیه محموله‌های لاستیک از گمرک داده شد

ترخیص 10 هزار حلقه با ارز دولتی طی 2 روز

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: گمرک ایران در تازه‌ترین گزارش از روند واردات لاستیک به کشور اعلام کرد: «روز گذشته پنج هزار حلقه لاستیک از گمرک شهید رجایی بندر عباس بارگیری شد و امروز نیز پنج هزار حلقه لاستیک خودروهای سنگین ترخیص و بارگیری می‌شود.»

با کاهش تعرفه واردات لاستیک خوودروهای سنگین از 26 درصد به 5 درصد از سوی هیات وزیران تمامی واردکنندگان لاستیک به گمرکات مراجعه و در حال ترخیص کالاهای خود هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن این کالاها در کشور توزیع شود .

بر اساس این گزارش، علاوه بر 10هزار حلقه، طبق اطلاعات سامانه جامع گمرکی که رصد اطلاعات تجارت خارجی را به لحظه فراهم کرده است، تعداد 20هزار حلقه دیگر انواع لاستیک خودروهای سنگین نیز به گمرک شهید رجایی بندرعباس اظهار شده است که در مرحله اخذ مجوز استاندارد و پرداخت حقوق ورودی است و پیش‌بینی می‌شود تا آخر این هفته بارگیری و جهت توزیع به بازار عرضه شود.

به گفته مسئولان گمرک شهید رجایی بندرعباس محموله‌های لاستیک سبک و سنگین که ترخیص می‌شوند همگی از ارز دولتی استفاده کرده‌اند.

رئیس کل گمرک ایران به گمرکات کشور اعلام کرده است تمامی تسهیلات گمرکی از جمله ترخیص نسیه و درصدی را جهت آسان‌سازی فرآیند ترخیص محموله‌های لاستیک به واردکنندگان این کالا ارائه کند.

لینک کوتاه :
کد خبر :20285
چهارشنبه, 11 مهر 1397 14:18
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد