برای نجات و بهبود شرایط قطعه‌سازان

راهی جز متناسب‌سازی قیمت قطعات خودرو وجود ندارد

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن و قطعه‌سازان خودرو در رابطه با نتیجه نشست مشترک هفته گذشته فعالان صنعت خودرو، قطعه و فولاد با روسای مجلس، بانک مرکزی و وزیر صمت، گفت: «موارد متعددی از چالش‌های موجود در مسیر تولید در این نشست مشترک مطرح شد، با این حال به نظر می‌رسد نمی‌توان به خروجی جلسه چندان امیدوار بود.»

حسین بحرینیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اتوپارت پرس» با بیان اینکه طی مدت اخیر تغییری در شرایط قطعه‌سازان ایجاد نشده و مشکلات همچنان پابرجا است، اظهار کرد: «برای بهبود شرایط راهی وجود ندارد جز اینکه قیمت قطعات متناسب‌سازی شده و افزایش یابد. باید توجه داشت ماه‌ها است مواد اولیه پایه با توجه به نرخ ارز نیمایی قیمت‌گذاری شده و همه تولیدکنندگان، نیاز مواد اولیه خود را با این قیمت و حتی بالاتر تامین می‌کنند. ورق فولاد، مس، آلومینیوم، مواد پتروشیمی و... از جمله مواد مورد نیاز تولید هستند که افزایش قیمت قابل توجهی داشته‌اند.»

وی با بیان اینکه فارغ از بحث قیمت‌ها قطعه‌سازان با معضلاتی در اجرای قوانین نیز مواجه‌اند، تاکید کرد: «این معضلات از تخصیص ارز شروع می‌شود تا قوانین گمرکی در زمینه واردات و ترخیص و... ادامه می‌یابد.»

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2E94e4U
کد خبر :30503
یکشنبه, 11 آذر 1397 15:08
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد