آب رفتن خدمات پس از فروش در سایه تحریم‌ها

شرکت‌های واردکننده از ارائه گارانتی شانه خالی می‌کنند

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: برخی از شرکت‌های واردکننده خودرو ممنوعیت واردات خودرو و شرایط تحریم‌ها را بهانه کرده‌اند و از ارائه خدمات پس از فروش در زمان گارانتی محصولات سر باز می‌زنند.

ممنوعیت واردات خودرو شرکت‌های واردات کننده را دچار چالش‌های متفاوتی کرده است. ارائه خدمات پس از فروش یکی از مشکلاتی است که شرکت‌ها این روزها با آن روبه‌رو شده‌اند. تامین قطعات خودرویی به علت مشکلات پیش آمده و روند واردات  و ترخیص آنها از گمرک به کندی و با مشکلات خاصی روبه‌رو شده است. اما در این میان برخی از شرکت‌های واردکننده ممنوعیت واردات را بهانه کرده و خدمات گارانتی ارائه نمی‌کنند،  و عنوان می‌کنند گارانتی‌ها در شرایط تحریم لغو می‌شود و مشتریان باید بابت همه خدمات هزینه آن را پرداخت کنند. این در حالی است که شرکت‌ها طبق قانون باید حداقل ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال وارانتی ارائه دهند.

در همین رابطه علی شکوهی کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: «اصولا شرکت‌های واردکننده و یا شرکت‌های تولیدکننده طبق گارانتی‌هایی که در شرایط فروش خودرو در زمان تحویل محصول به مشتری تعهد می‌کنند موظف هستند همان را تا پایان دوره ارائه کنند. یعنی اگر شرکت‌های واردکننده گارانتی 5 ساله یا 150 هزار کیلیومتر تعهد کرده‌اند نمی توانند اکنون به قانون ارجاع دهند که چون سازمان حمایت گفته دو سال ما هم همان را ارائه می‌کنیم. به طور قانونی باید همان 5 سال تعهدات خود را انجام دهند.»

او می‌افزاید: «تولیدکنندگان نیز به همین صورت باید به همان دو سال که تعهد کردند به تعهدات خود عمل کنند. اما اینکه شرکت‌ها اکنون از این موضوع سرباز می‌زنند، این زیر پا گذاشتن قانون است چراکه چه شرکت های واردکننده چه شرکت‌های تولید کننده ملزم هستند طبق مفاد مندرج در کارت گارانتی خدمات را به مشتریان ارائه کنند. اگر در حال حاضر این خدمات را ارائه نمی دهند به رویه نادرست شرکت ها و عدم نظارتی که از سمت سازمان های نظارتی همانند سازمان حمایت از مصرف کنندگان و یا سازمان های زیر نظر وزارت صمت و یا هر ارگان دیگری که می‌تواند دراین موضوع اثر گذار باشد بر می‌گردد.»

او تاکید کرد: «اینکه  در حال حاضر قطعات پیدا نمی شود یک بحث دیگر است. یعنی واردکردن و تامین قطعات و ارائه خدمات پس از فروش به واسطه مشکلاتی که به وجود آمده برای شرکت‌های واردکننده تبدیل به یک معضل شده است.»

این کارشناس صنعت خودرو در مورد راهکارهای موثر برای بهبود این شرایط و برطرف شدن مشکلات شرکت‌های واردکننده برای تامین قطعات می گوید: «دولت در این زمینه با تعیین یکسری از دستور العمل و قوانین بیشترین کمک را می تواند انجام دهد. دولت باید روند واردات قطعات و تامین قطعات یدکی را تسهیل کند چراکه شرکت ها نمی توانند همانند گذشته قطعات مورد نیاز خود را واردکنند.»

 

منبع: خودروکار

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RU5JXV
کد خبر :30539
چهارشنبه, 21 آذر 1397 13:55
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد