به دستور معاون اول رئیس جمهور با حضور رئیس گمرکات و شورای رقابت؛

فردا جلسه اضطراری برای حل مشکلات قطعه‌سازان و خودروسازان برگزار خواهد شد

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: عضو هیئت مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن و نیرومحرکه از برگزاری جلسه‌ای با حضور وزیر کشور و نمایندگان خودروسازان و قطعه‌سازان و رئیس بانک مرکزی، رئیس گمرکات، رئیس شورای رقابت و برخی مسئولین دولتی دیگر در روز سه شنبه برای مشخص شدن وضعیت قطعه‌سازان خبر داد.

امید رضایی با بیان اینکه اینجا دیگر نمی‌شود این دو بخش را جدا از یکدیگر به حساب آورد، اظهار کرد: «این جلسه با ارائه گزارش‌ها و آنالیزهای انجام‌شده، ریزبین‌تر و دقیق‌تر از گذشته برگزار می‌شود تا به این ترتیب راهی برای حل مشکلات پیدا شود. شاید بتوان گفت این اتفاق بیش‌از مباحثی مانند شکایت در دیوان عدالت اداری یا از طرف مقابل، مقصر نامیدن قطعه‌ساز جواب بدهد. چون معضل بزرگی ایجاد شده که پیدا کردن مقصر کمکی به حل آن نمی‌کند و باید راهکاری برای ادامه حیات صنعت پیدا شود.»

به گفته وی دستور پیگیری این جلسه توسط معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری صادر شده و قراراست وزیر کشور، رؤسای بانک مرکزی، گمرک و شورای رقابت و نماینده وزارت صمت در این جلسه حضور داشته باشند.

رضایی تاکید کرد: «البته موضوع اصلی این جلسه حفظ اشتغال در این صنعت است که باتوجه به وضعیت اقتصادی به‌وجودآمده، به نظر می‌رسد محوری‌ترین مشکل همین باشد.»

لینک کوتاه :
کد خبر :20277
دوشنبه, 09 مهر 1397 12:55
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد