دلیل درخواست افزایش قیمت از سوی تولیدکنندگان تایر

فرصت بازارهای بین‌المللی برای تایرسازان از دست رفت

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: افزایش قیمت تمام شده مواد اولیه برای تولیدکنندگان انواع تایر اعم از تایرهای سنگین و سبک موجب شد تا تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت ۳۰ درصدی محصولات تایری را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند. اما مشخص نیست با توجه به مشکلاتی که برای حوزه حمل و نقل رخ داده و با شکایت رانندگان از گرانی قطعات و تایر نیز همراه بوده است این موضوع مورد موافقت این سازمان قرار می‌گیرد یا خیر.

با وجود تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به مواد اولیه تایرسازی به منظور واردات برای تولیدکنندگان به نظر می‌رسد واردات با ارز تخصیص یافته، برای آنها امکان‌پذیر نیست و تولیدکنندگان مجبور هستند مواد اولیه مورد نیاز خود را با ارز آزاد وارد کنند و همین موضوع باعث شده تا آنها درخواست افزایش ۳۰ درصدی محصولات تایری را داشته باشند.

این موضوع در حالی  بیان شد که چند ماه است فعالان حوزه حمل و نقل با مشکل کمبود و گرانی تایر روبه‌رو شده‌اند و مدتی است از جمله مشکلات مهم فعالان حوزه حمل و نقل کشور به حساب می‌آید که پس از گذشت چندماه همچنان مشکل تامین تایر برای رانندگان کامیون‌ها و اتوبوس‌ها حل نشده است. به همین سبب هم نام تایر در فهرست برخی اقلام کالاهای اساسی که صادرات آنها ممنوع است نیز قرار گرفته تا مشکل تامین تایر در داخل کشور باقی نماند.

اما مشخص نیست هنگامی که کمبود و گرانی تایر یکی از مشکلات حوزه حمل و نقل است آیا سازمان حمایت می‌تواند  با درخواست تولیدکنندگان تایر موافقت کند و یا باید برای این مشکل چاره‌ای دیگر اندیشید.

در همین رابطه مصطفی تنها در مورد علل درخواست تایرسازان برای افزایش قیمت‌ها گفت: «قیمت مواد اولیه به شکل شگفت‌انگیز و غیر قابل باوری تا چندین برابر و حتی تا 5 برابر قیمت افزایش پیدا کرده است و علت درخواست تولیدکنندگان تایر برای افزایش قیمت محصول نهایی همین موضوع بوده  است.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه وزارت صنعت برای قرار گرفتن ماده اولیه تولید تایر در گروه یک اولویت ارزی برای همه مواد بوده است یا خیر اعلام کرد: «خیر برای همه مواد اولیه نبوده است و بیشتر از هرچیزی افزایش قیمت‌های تایر مربوط به مواد اولیه داخلی است. مواد اولیه داخلی مانند محصولات پتروشیمی‌ها، محصولات پالایشگاه‌ها تا چندین برابر افزایش یافته‌اند.»

تنها در ادامه افزود: «گاهی مشکلاتی که کشور در ارتباطات بین‌المللی بانکی دارد باعث می‌شود ما دچار مشکلاتی شویم و از ارزی که تخصیص داده می‌شود قادر به استفاده نیستیم. به طور مثال مدت‌ها است در چین بانکی نبوده که از ایران پولی قبول کند. در هند نیز پول ایران را قبول نمی‌کنند و پول ما را پس فرستاده‌اند و همه اینها سبب از دست رفتن زمان  و مصرف شدن ذخایر کارخانه‌ها شده است و تولیدکنندگان مجبور می‌شوند از بازار آزاد با هر قیمتی مواد اولیه را خریداری کنند تا فعالیت کارخانه متوقف نشود.»

او در مورد تاثیر ممنوع شدن صادرات برای تولیدکنندگان نیز تصریح کرد: «ممنوع شدن صادرات باعث کاهش انگیزه تولیدکنندگان نمی‌شود. درست است که صادرات ما خیلی زیاد نیست اما بازارسازی در خارج از کشور و در فضای بین‌المللی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار زیادی است و زمانی که ما وارد یک بازار شدیم و داوطلبانه از آن بازار خارج می‌شویم، دیگر ورود به آن بازار به این سادگی‌ها امکانپذیر نخواهد بود. چراکه بازار معطل ما نمی‌ماند و رقبای بین‌المللی جای ما را می‌گیرند و برای بازگشت مجدد به آن بازار باید وقت و هزینه بسیاری صرف کنیم تا بتوانیم جای پای دوباره‌ای ایجاد کنیم.»

 

منبع: خودروکار

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RSv2cI
کد خبر :30524
یکشنبه, 18 آذر 1397 13:58
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد