بادی‌کیت‌های اصل را بشناسید؛

فریب بادی کیت‌های تقلبی را نخورید

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: چند سالی است که با ورود خودروهای اسپرت اروپایی به ایران و باتوجه به افترمارکت این خودروها، بادی کیت‌ها در بازار نسبت به قبل بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفتند. با این وجود به دلیل آگاه نبودن مشتریان، برخی از تیونرها، بادی کیت‌های تقلبی برای این دسته از خودروها نصب می‌کنند.

به طور مثال نمونه اصلی بادی‌کیت خودرویی مانند ب‌ام‌و سری3 موسوم به ام‌پکیج از متریال باکیفت برخوردار بوده و دارای قیمت بالایی است. در این میان تیونرهایی که به نام اورجینال، بادی کیت روی خودرو نصب می‌کنند، قطعات و متعلقات بادی کیت را از کشورهای مانند چین و تایوان وارد می‌کنند. همین امر سبب می‌شود تا پس از مدتی مالکان خودرو از این دسته بادی‌کیت‌ها ابراز نارضایتی کنند. اگر تیزبینانه‌تر به این موضوع بپردازیم، باید گفت که اغلب بادی کیت‌های اورجینال دارای جنس فایبرگلس و تلفیقی از پلاستیک انعطاف پذیر هستند. این متریال باعث می‌شود تا در هنگام ضربه یا برخورد، قطعات بادی کیت مانند سپر آسیب پذیر نباشد. اما بادی کیت‌هایی که برخی از تیونرهای به‌نام، آن را اورجینال معرفی می‌کنند، دارای مواد نامرغوب و بی‌کیفیت هستند که در هنگام برخورد با سپر، شکسته و یا متلاشی می‌شوند.

بادی‌کیت چیست؟

بادی کیت در واقع شامل سپرهای‌ جلو و عقب، گل‌گیرها، رکاب‌ها و اسپویلر و قاب آینه می‌شود. از آنجا که در نمونه اورجینال شاهد کیفیت بالا ساخت هستیم، دمای محیط و انبساط و انقباض شدن روی آن‌ها تاثیر گذار نیست. اما در بادی کیت‌های تقلبی که برخی از تیونرها از کشور چین آن را وارد ایران می‌کنند، تمامی‌ آن‌ها دارای به اصطلاح موج بوده و از کیفیت پایین برخوردار هستند. یک مثال بارز برای درک بهتر این موضوع خودرویی مانند ب‌ام‌و سری5 دارای بادی کیت ام‌پکیج است که در حال حاضر در بازه قیمتی 100 تا 200میلیون تومان قرار می‌گیرد. این در حالی است که برخی از تیونرها ام‌پکیج را برای محصولات ب‌ام‌و با قیمتی زیر 50میلیون تومان نصب می‌کنند. تمامی بادی کیت‌های ام‌پکیج یا ام‌پرفورمنس که زیر 50 میلیون تومان قیمت دارند، محصول کشور چین بوده و از کیفیت پایین برخوردارند. اما مراکز تیونی وجود دارند که با استفاده از قالب‌گیری‌ها روی نمونه اصلی توانسته‌اند بادی کیت‌ باکیفیت‌تری نسبت به نسخه چینی و تایوانی آن طراحی و تولید کنند. لازم به‌ذکر است که در نمونه اصلی باتوجه به نوع قالب‌گیری و متریال و دمای ساخت قطعات بادی کیت و چگونگی انقباض و انبساط در مرحله تولید سبب شده تا بادی کیت‌های اورجینال از کیفیت بهتر و حد دوام بیشتری برخوردار شوند.

لینک کوتاه :
کد خبر :20284
چهارشنبه, 11 مهر 1397 13:21
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد