دستورالعمل فعالیت امدادخودروها به وزارت صمت ارسال شد

فعالیت شرکتهای امداد خودروی متفرقه محدود می شود

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: دبیر انجمن صنفی شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو، از تدوین دستورالعمل ضوابط فعالیت شرکت‌های امدادخودرویی و ارسال آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تصویب و اجرا خبر داد.

عباسعلی غیاثی با بیان اینکه اخیرا هیات دولت ماده ۳۱ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو را اصلاح کرد، تاکید کرد: «براساس آن وظیفه صدور مجوز و ساماندهی فعالیت تمام شرکت‌های امداد خودرویی، به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده است.»

وی با بیان اینکه پس از آن تدوین ضوابط فعالیت شرکتهای امداد خودرویی در انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو آغاز شد، خاطرنشان کرد: «تدوین این دستورالعمل به پایان رسیده و اخیرا برای بررسی، تصویب و اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.»

دبیر انجمن صنفی شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو ادامه داد: «با اجرایی شدن این دستورالعمل تمام شرکتهای امداد خودرویی باید براساس ضوابط جدید، مجوز فعالیت را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند. همچنین مجوزهای پیشین صادر شده برای شرکتهای امداد خودرویی نیز باید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمدید شود.»

به گفته غیاثی با اجرایی شدن دستورالعمل جدید، فعالیت شرکتهای امداد خودرو ساماندهی شده و از برخی مشکلات و تخلفات صورت گرفته از سوی شرکتهای امداد خودروی متفرقه و غیرمجاز، جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در قانون سابق، مجوز فعالیت امداد خودروها از سوی چند مرجع مختلف صادر می‌شد، خاطرنشان کرد: «این موضوع ناهماهنگی‌ها و مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده و باعث زمینه‌سازی برای بروز برخی تخلفات شده بود. گران‌فروشی و استفاده از قطعات یدکی تقلبی و دست دوم از جمله تخلفاتی است که از سوی برخی شرکتهای امداد خودروی متفرقه و غیرمجاز صورت می‌گیرد.»

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :
کد خبر :38
چهارشنبه, 27 تیر 1397 15:23
کلید واژه ها :
- - - -
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد