دبیر انجمن قطعه‌سازان

قیمت جدید قطعات این هفته اعلام می‌شود

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: دبیر انجمن قطعه‌سازان اعلام کرد: «سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان این هفته قیمت جدید قطعات را اعلام می کند.»

به گزارش خبرنگار «اتوپارت پرس»، مازیار بیگلو مشکل اولیه و اصلی قطعه‌سازان اصلاح قیمت‌ها است. تامین نقدینگی مشکل بعدی ما است و در مرحله نخست باید قیمت‌ها با توجه به نرخ ارز و دیگر مشکلات موجود، متناسب و به روز رسانی شود. سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این هفته قیمت‌های جدید را اعلام می‌کند. در جلسه‌هایی که داشتیم بر سر نحوه محاسبه قیمت‌های جدید به توافق رسیدیم. 2 کارخانه بزرگ خودروسازی کشور هم باید سریعا قیمت قطعات را به روز محاسبه کرده و پرداخت کنند.»

وی با تاکید بر اینکه قطعه‌سازان کشور با زیان 50 درصدی کار می‌کنند، گفت: «در چنین شرایطی جدا از اینکه انگیزه تولید از بین می‌رود، نقنیدگی هم برای فعالیت و تولید باقی نمی‌ماند. با اصلاح قیمت‌ها، قطعه‌سازان ظرف 6 تا 8 هفته می‌توانند تولیدشان را افزایش دهند و خودشان را تا حدودی ترمیم کنند.»

وی افزود: «طلب اسمی قطعه‌سازان از کارخانه‌های خودروسازی 7 هزار میلیارد تومان است اما بعد از بازسازی و به روز شدن قیمت‌ها این طلب به 15 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند. در این مدت قطعه‌سازان  حدود 5 هزار میلیارد تومان ضرر کرده‌اند. خودروسازان هم در همین حدود ضرر داده‌اند. روی هم صنعت خودرو کشور در این مدت حدود 10 هزار میلیارد تومان ضرر و زیان دیده است.»

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2EzgVpK
کد خبر :30546
شنبه, 24 آذر 1397 17:47
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد