بی توجهی وزارت صنعت به مصوبه دولت درباره موتورسیکلت‌های برقی

موتورسیکلت برقی باید ارزان فروخته شود

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا اعلام کرد: «وزارت صنعت هیج اقدامی برای اجرای مصوبه دولت مبنی بر تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی انجام نداده است.»

وحید حسینی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، وزرات صنعت باید حداقل طی یک سال اخیر در حوزه تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی وارد عمل می‌شد، گفت: «متاسفانه این وزارتخانه تاکنون هیچ اقدامی در زمینه تولید و توسعه موتورسیکلت‌های برقی انجام نداده و به مصوبه دولت عمل نکرده است.»

وی در بحث قیمت بالای موتورسیکلت‌های برقی با تاکید بر اینکه دولت باید برای ایجاد فرصت خرید موتورسیکلت برقی یارانه بدهد، تصریح کرد: «در تمام دنیا رایج است که دولت‌ها برای توسعه دستگاه‌های پاک یارانه می‌دهند، البته این وظیفه وزرات صنعت است که صفر تا صد سیاستگذاری لازم برای توسعه موتورسیکلت برقی را انجام دهد.»

به گفته حسینی، وزارت صنعت باید یک بسته حمایتی کامل و بدون نقص در مورد جزئیات مربوط به تولید و واردات موتورسیکلت‌های برقی به دولت ارائه و همه مقدمات لازم را فراهم کند تا موتورهای برقی با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت عقب‌ماندگی بسیاری در اجرای مصوبه موتورسیکلت برقی دارد، افزود: «وزارت صنعت چند ماه پیش، یک جدول ضعیف و ناقص تهیه و اعلام کرد که دولت باید برای موتورسیکلت‌، دوچرخه و تاکسی‌های برقی یارانه بدهد. درحالیکه این وزارتخانه باید کلیه جزئیات مربوط به این موضوع را تبیین و ارائه کند.»

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا تاکید کرد: «در بسته ارائه‌شده از سوی وزارت صنعت در مورد موتورسیکلت‌های برقی، جزئیات یارانه اصلا مشخص نبود و برای دولت شفاف نشده بود که آیا باید به تولیدکننده یارانه بدهد یا به واردکننده. در چنین شرایطی هم طبیعی است که دولت با ارائه چنین بسته‌ای قانع نشود و نپذیرد که در این زمینه هزینه کند. چون با توجه به بسته ارائه‌شده، هیچ ضمانتی وجود نداشت که فساد صورت نگیرد. به عبارت ساده، وزارت صنعت به هیچ یک از ابهامات در حوزه موتورسیکلت‌های برقی پاسخ نداده بود.»

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2EEU7nU
کد خبر :30568
شنبه, 01 دی 1397 14:09
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد