یک تولیدکننده لوازم و کف‌پوش‌های تزیینی خودرو:

پتروشیمی‌ها قیمت مواد اولیه خود را 2 تا 3 برابر افزایش داده‌اند

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده لوازم و کف‌پوش‌های تزیینی خودرو در رابطه با حوزه فعالیت تخصصی شرکت مربوطه، توضیح داد: «این شرکت در زمینه تولید کفپوش‌های خودرو را به صورت فلَت و سه‌بُعدی فعالیت می‌کند. همچنین تولید عایق‌های ایزولاسیون برای استفاده در صنعت خودرو و صنعت ساختمان نیز از جمله فعالیت‌های این شرکت به شمار می‌رود.»

میناگر در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار «اتوپارت پرس» با اشاره به اینکه سایر محصولات این شرکت، اظهار کرد: «تولید کفپوش‌های تخصصی صنعتی نیز از محصولات دیگر این شرکت است و تولید انواع چرم مصنوعی با کاربری‌های صنعتی و حتی خانگی از فعالیت‌های دیگر این شرکت محسوب می‌شود.»

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات موجود در زمینه تامین مواد اولیه برای تمام واحدهای تولیدی، به منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید، شامل مواد پلاستیکی و پتروشیمی چه اقداماتی داشته است، گفت: «این شرکت طی 10 سال گذشته سرشاخه‌های تولید و ماشین‌آلات مورد نیاز را وارد کرد. از این جهت وابستگی 100درصدی به پتروشیمی و معادن کشور داریم. تنها مشکلی که در حال حاضر در این صنعت وجود دارد، بحث نقدینگی است. به این دلیل که پتروشیمی در حال حاضر مواد اولیه را 2 تا 3 برابر بالاتر از قیمت گذشته عرضه می‌کند.»

مدیرعامل شرکت صنایع فرش و موکت بابل در ادامه افزود: «این عوامل باعث اضافه شدن هزینه‌های جاری شده است و به این ترتیب سرمایه در گردش کارخانجات پاسخگوی این قیمت‌های بالای مواد اولیه نیست. این در شرایطی است که قدرت خرید مردم نیز به شدت کاهش یافته است.»

به گفته میناگر، تا زمانی که درآمد قشر متوسط و کارگری جامعه افزایش نیابد، خودبه‌خود شاهد افت شدید تولید در صنعت خواهیم بود. چرا که بخش تقاضا ضعیف شده است.

این فعال در حوزه تولید و صنعت با بیان اینکه این شرکت تا 3 سال قبل بیش از 98درصد قطعات تزیینی از جمله موکت‌های کف، موکت‌های داخل صندوق، آفتابگیرها، عایق‌ها و... را برای شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا تامین می‌کرد، خاطرنشان کرد: «تا اینکه مشکلاتی در صنعت خودرو به وجود آمد. در واقع خودروسازان به دلیل دولتی بودن با مسائلی مانند به روز نشدن قیمت خودرو درگیر هستند. این موضوع باعث می‌شود این سلسله مشکلات به قطعه‌سازان و تامین‌کنندگان نیز منتقل شود. لذا ناچار شدیم 3 سال قبل از همکاری با خودروسازان انصراف دهیم.

وی با بیان اینکه پس از این قطع همکاری، ظرفیت‌های جدیدی در شرکت ایجاد شد که از این ظرفیت برای افزایش صادرات استفاده شد، تاکید کرد: «در حال حاضر به حدود 20 کشور محصولات خود را صادر می‌کنیم و با توجه به افزایش قیمت ارز در ماه‌های اخیر، حجم صادرات را هم افزایش دادیم.»

میناگر درباره چگونگی تعاملات مالی بین‌المللی، توضیح داد: «با توجه به کیفیت و نوآوری که در تولید و محصولات این شرکت وجود دارد، مشتریان هرجای دنیا باشند، به هر وسیله‌ای باشد پول را نقد به دست ما می‌رسانند تا محصول را دریافت کنند. تولیدات ما در کشوری مانند عراق گاهی تا 2برابر قیمت نمونه مشابه چینی به فروش می‌رسد.»

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2QHmPHQ
کد خبر :20413
چهارشنبه, 23 آبان 1397 15:27
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد