حادثه آفرینی چراغ‌های اسپرت

کاسه‌چراغ غیراستاندارد میدان نور را کم می‌کند

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: حرکت در شب نیازمند داشتن مهارت و از همه مهم‌تر نور کافی است. سیستم روشنایی خودرو یکی از مهم‌ترین سیستم‌های ایمنی برای حرکت خودرو در شب محسوب می‌شوند. به موازات پیشرفت فناوری‌های ایمنی در خودرو، چراغ‌ها نیز از نظر تکنولوژی و فناوری پیشرفت فراوانی داشتند. چراغ‌ها باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که میدان نوری مناسب برای راننده جهت حرکت در شرایط بد جوی و شب را فراهم کنند.

کمپانی‌های خودروسازی برای فروش بهتر محصولات‌شان از طراحی و گرافیک چراغ‌هایی استفاده می‌کنند که با ایجاد نورپردازی مناسب نظر هر بیننده‌ای را خیره کند. در سال‌های اخیر که کمپانی‌های خودروساز داخلی توجه خاصی به تغییر گرافیک چراغ‌های محصولات و شناسایی نیاز بازار نداشتند، برخی مالکان اقدام به نصب چراغ‌های اسپرت کرده‌اند که به‌رغم افزایش زیبایی خودرو سبب کاهش ایمنی شده است.

در بازار کاسه چراغ‌های وجود دارد که برخی از آن‌ها استاندارد نبوده و در زمان نصب و استفاده در شب سبب کاهش میدان نوری راننده از جهت پرتاب نامناسب زاویه نور می‌شود. ازسوی این کاسه چراغ‌ها آب‌بندی مناسب نداشته و در فصل سرما که بارش باران زیاد است، دچار مات و بخار شدن می‌شوند. این عوامل تاثیر بسزایی در افزایش خطای دید راننده در زمان حرکت در شب خواهد داشت. شاید بهتر باشد خودروسازان برای افزایش ایمنی در طراحی گرافیک چراغ‌ها تغییر ایجاد کرده یا با استفاده از کمک تولیدکنندگان چراغ، محصولات استاندارد و مناسبی را به بازار ارائه کنند.

 

منبع: اخبار خودرو

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2RPH9Y9
کد خبر :30535
ﺳﻪشنبه, 20 آذر 1397 16:37
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد