عضو انجمن هیات مدیره قطعه‌سازان

140 هزار نفر در صنعت قطعه‌سازی بیکار شده‌اند

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: عضو هیات‎مدیره انجمن قطعه‎سازان، از آغاز موج گسترده بیکاری در این بخش از صنایع خودروسازی خبر می‌دهد و می‌گوید: «انجمن قطعه‌سازان 747 عضو دارد که از این تعداد 260 واحد طبق آماری که به ما اعلام کرده‌اند از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 140 هزار نفر تعدیل نیرو کرده‌اند. با ادامه این روند، موج بیکاری که در صنعت خودرو و صنایع وابسته شکل گرفته، ادامه پیدا خواهد کرد.»

به گزارش خبرنگار «اتوپارت پرس»، محمد شهپری با بیان اینکه بعضی از قطعه‌سازان فقط 2 یا 3 روز در هفته کار می‌کنند، اظهار کرد: «بسیاری هم اضافه کاری‌ها را برداشته‌اند. ظرفیت تولید بسیاری از واحدهای قطعه‌سازی به حدود 30 درصد کاهش پیدا کرده است. اگر چاره اندیشی نشده و درایت به خرج داده نشود، شاهد مرگ صنعت خودرو خواهیم بود.»

وی با اشاره به اینکه در این شرایط حساس نگرانی اصلی همه تولیدکنندگان و قطعه‌سازان لطمه خوردن کارگران بیکار شده و خانواده‌های آنها و همچمنین از بین رفتن صنعت است، تاکید کرد: «برای پا گرفتن و ساختن این صنعت ذره ذره تلاش شده است و سالهای زیادی از عمر پای آن گذاشته شده است. نگرانی اصلی ما در این شرایط بیش از مسائل اقتصادی و ضررو زیان‌های مالی، در وهله اول بیکار شدن کارگران  و آسیب و فشاری است که به آنها و خانواده‌های‌شان در این وضع بد اقتصادی وارد می‌شود. از طرف دیگر من و امثال من که سال‌ها برای این صنعت زحمت کشیده‌ایم و آجر روی آجر گذاشته‌ایم تا به اینجا برسد، نگران از بین رفتن آن هستیم و دلمان می‌سوزد. ما بعد از سالها کار و فعالیت آنقدر سرمایه داریم که به لحاظ مالی نگران آینده خودمان و خانواده‌مان نباشیم اما اگر حرفی می زنیم و برای رفع مشکلات تلاش می‌کنیم، بیشتر برای کارگرانی است که خطر بیکاری، آنها و خانواده‌های‌شان را تهدید می‌کند. زحمات چند دهه‌ای که کشیدیم یکساله دارد از بین می رود.»

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2EwNzbA
کد خبر :30544
شنبه, 24 آذر 1397 17:41
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد