بیش از 9میلیون خانواده در کشور خودرو دارند

3میلیون خانواده ایرانی موتورسیکلت سوار می‌شوند

اخبار خودرو

اتوپارت پرس: بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده نزدیک به 49.4 درصد خانوارهای ایرانی صاحب اتومبیل هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از خانوارهای شهری ایرانی به امکانات اولیه زندگی دسترسی دارند.

در آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی نرخ برخورداری از ملزومات اولیه زندگی خانوارهای ایرانی منعکس شده است. بررسی ها نشان می دهد همپای امکانات اولیه زندگی نظیر یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی و... تلویزیون نیز در خانه‌های ایرانی جا خوش کرده است.

وسایل زندگی ایرانی مورد گزارش بانک مرکزی اغلب به محدوده آشپزخانه مرتبط است. سبک زندگی ایرانی در سال‌های اخیر تغییر کرده است. اغلب خانوارهای ایرانی مبل، فرش، وسایل پخت و پز جدید مانند انواع فرها و... را در اختیار دارند. به نظر می‌رسد برای ارائه تصویر دقیق‌تر از زندگی ایرانی لازم است فهرست کالاهای مورد گزارش از سوی بانک مرکزی مورد بازنگری قرار گیرد.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده نزدیک به 49.4 درصد خانوارهای ایرانی صاحب خودرو هستند. شمار خانوارهای شهری ایرانی در آمارهای استخراج شده از سرشماری سال 1395 کمی بیش از 18میلیون خانوار بوده است و بر این اساس در صورتی که تعداد خانوارهای ایرانی را با اغماض 19میلیون نفر در نظر بگیریم ، تعداد خانوارهایی که در ایران اتومبیل دارند ، 9میلیون و 386هزار خانوار هستند . باید توجه داشت برخی از این خانوارها با توجه به میزان تمکن مالی شان بیش از یک خودرو در اختیار دارند .

شمار موتوسیکلت ها در شهرهای بزرگ رو به افزایش است. بررسی ها نشان می دهد موتوسیکلت هایی که در ایران تردد می‌کنند متاسفانه آلایندگی بسیار بالایی داشته و نقشی موثر در بدتر شدن هوای محیطهای شهری ایفا می کنند.

16 درصد از خانوارهای ایرانی صاحب موتوسیکلت هستند که باید همپوشانی را در این حوزه در نظر گرفت چرا که ممکن است خانوارهای دارای خودرو، موتوسیکلت نیز در اختیار داشته باشند. به این ترتیب کمی بیش از  3 میلیون خانوار ایرانی صاحب موتوسیکلت هستند.

 

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه :
http://bit.ly/2EkRd7w
کد خبر :30548
یکشنبه, 25 آذر 1397 12:37
اخبار مرتبط
نظرات خوانندگان :
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مسوول سایت در وب سایت منتشر خواهد شد